Nieoczekiwanym finałem całego cyklu okazała się dodatkowa możliwość wyeksponowania wystawy o Profesorze w jego kościele parafialnym w Węglewie, podczas tygodnia przedświątecznego, z czego nasze Muzeum skwapliwie skorzystało. 

W dniach 25 II – 1 III br. odbył się cykl imprez w ramach obchodów „Dni pamięci prof. J. Kostrzewskiego”, który cieszył się zainteresowaniem lokalnych mieszkańców. Projekt został zrealizowany przez Muzeum Archeologiczne w Poznaniu przy współpracy Kuratorium Oświaty w Poznaniu, Burmistrza Miasta i Gminy Pobiedziska, Fundacji „Scena Pobiedziska” w Pobiedziskach oraz Szkoły Podstawowej im. prof. Józefa Kostrzewskiego w Węglewie, gm. Pobiedziska. W jego ramach zrealizowano następujące przedsięwzięcia:

– dr Andrzej Prinke: prelekcja ilustrowana pokazem multimedialnym „Patron naszej szkoły – Profesor Józef Kostrzewski” (Szkoła Podstawowa im. prof. Józefa Kostrzewskiego w Węglewie, gm. Pobiedziska, 25 II – Dzień Patrona Szkoły)

– wystawa „Prof. Józef Kostrzewski (1885-1969) na nowo odkrywany” (Ośrodek Kultury w Pobiedziskach, 27 II – 6 III; przygotowanie: Muzeum Archeologiczne w Poznaniu); przy tej okazji dr A. Prinke udzielił wywiadu nt. prof. J. Kostrzewskiego telewizji TVP2, wyemitowany w codziennej audycji TELESKOP.

– dr Andrzej Prinke: wykład popularno-naukowy, ilustrowany pokazem multimedialnym „Profesor Józef Kostrzewski – nie tylko archeolog” (Ośrodek Kultury w Pobiedziskach, 27 II)

– dr Andrzej PRINKE: spotkanie z czytelnikami Biblioteki: „Moja największa przygoda archeologiczna: wędrówka śladami Profesora  Józefa Kostrzewskiego” (Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Pobiedziska, 6 III)

dr Andrzej PRINKE: spotkanie z czytelnikami Biblioteki: „Profesor Józef Kostrzewski: uczony, Wielkopolanin, patriota” (Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Pobiedziska, Filia w Biskupicach, 11 III)

Ponadto, w odpowiedzi na otrzymane zapotrzebowanie, ostatnią z w/w prelekcji wygłoszono również w dn. 28 II w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu. Tematyka wszystkich wymienionych imprez cieszyła się znacznym zainteresowaniem. Reakcja słuchaczy dowodzi, że pamięć o prof. Kostrzewskim jest nadal żywa wśród mieszkańców jego „małej ojczyzny”. Kilka osób przyniosło na spotkania pamiątki związane z rodziną Kostrzewskich, bądź też w trakcie dyskusji przekazały interesujące wiadomości.