MUZEUM ARCHEOLOGICZNE W POZNANIU-PAŁAC GÓRKÓW, ul. Wodna 27

Bilety wstępu do Muzeum Archeologicznego podczas  Ferii zimowych (14-27 stycznia):
Dzieci do 12 lat – bezpłatnie
Dzieci powyżej 12 lat i młodzież – 4 zł
Normalny – 8 zł
Rodzinny – 20 zł

Muzeum jest nieczynne w poniedziałki!

Wystawa z cyklu „Bliskie spotkania z…” pt. „Egipski sen”
styczeń-luty 2013 r.
kuratorzy: dr Andrzej Ćwiek, mgr Szymon Zdziebłowski

Interaktywna wystawa z rekonstrukcjami staroegipskiego łoża i podgłówka, umożliwiająca praktyczne sprawdzenie, jak sypiali starożytni Egipcjanie. W tle przedstawienie egipskich obyczajów, wierzeń i senników.

Obowiązują bilety wstępu do Muzeum.

Poznański Dzień Fotografii
19 stycznia 2013 r., godz. 10.00-19.00
Impreza mająca na celu promocję zdjęć przyrodniczych i podróżniczych. W programie warsztaty dla dzieci, pokazy zdjęć, wystawa, prelekcje oraz praktyczne porady dla fotografów.
Impreza organizowana we współpracy z Związkiem Polskich Fotografów Przyrody oraz Uniwersytetem Przyrodniczym w Poznaniu.

Wstęp bezpłatny poza warsztatami dla dzieci –  4 zł/dziecko po wcześniejszej rezerwacji telefonicznej pod nr tel. 618528251

Ferie w Muzeum – Spotkanie z Syberią
26 styczeń 2013 r., godz. 13.00-17.00
Impreza edukacyjna poświęcona bogatej historii i kulturze mroźnej Syberii. Przyjdź, jeśli chcesz dowiedzieć się jak wyglądało i jak wygląda obecnie życie w tajdze syberyjskiej, poznać tajemnice mumii odkrytych w okolicach gór Ałtaju i posłuchać opowieści o zwyczajach szamanów. Ponadto w programie wykłady, relacja z podróży koleją transsyberyjską, film o tematyce syberyjskiej oraz warsztaty dla dzieci. Szczegółowy program: LINK

Muzeum Małego odkrywcy!
Specjalne trasy zwiedzania wystaw muzealnych dla dzieci w wieku 4-10 lat umożliwiające aktywne zwiedzanie. Program skierowany jest również do dzieci słabowidzących i o ograniczonej sprawności ruchowej.

Cykl wydarzeń muzealnych ATRAKCYJNE FERIE w okresie od 13 do 25 stycznia. Zapraszamy do odwiedzenia nas podczas ferii zimowych i skorzystania z atrakcyjnych spotkań! Udział w wydarzeniach bezpłatny. Obowiązują bilety wstępu na wystawy Muzeum. Zbiórka przy kasie biletowej Muzeum Archeologicznego w Poznaniu (ul. Wodna 27)

wtorek, 15.02, godz. 11.00 – Kilka słów o „Egipskim Śnie” – spotkanie z egiptologiem dr. Andrzejem Ćwiekiem

wtorek, 15.02, godz. 13.00 – Życie w Epoce kamienia – spotkanie z dr Małgorzatą Winiarską-Kabacińską

środa, 16.01, godz. 11 – Sztuka naskalna Afryki Północnej – spotkanie z mgr Pawłem Polkowskim

czwartek, 17.01, godz. 12.00 – Zwiedzanie dla najmłodszych w towarzystwie archeologa mgr Marty Kalisz-Zielińskiej

piątek, 18.01, godz. 11 – Starożytny Egipt  – spotkanie z mgr Kamilą Dolatą-Goszcz

wtorek, 22.01, godz. 11– Sztuka naskalna Afryki Północnej – spotkanie z mgr Pawłem Polkowskim

środa, 23.01, godz. 11.00 – Kilka słów o „Egipskim Śnie” – spotkanie z egiptologiem dr. Andrzejem Ćwiekiem

środa, 23.01, godz. 12.00 – Monety na wystawach muzealnych – spotkanie mgr Zbigniewem Bartkowiakiem

czwartek, 24.01, godz. 11.00 – Starożytny Egipt  – spotkanie z mgr Kamilą Dolatą-Goszcz

piątek, 25.01, godz. 11.00 – Zwiedzanie dla najmłodszych w towarzystwie archeologa mgr Sabiny Hryniewieckiej

Wstęp do Muzeum dla dzieci i udział w programie bezpłatny podczas Ferii.

Opiekunowie wstęp – 8zł

——————————————————————-

REZERWAT ARCHEOLOGICZNY GENIUS LOCI-OSTRÓW TUMSKI, ul. Ks. I. Posadzego 3

Bilety wstępu do Rezerwatu Genius Loci podczas  Ferii zimowych:

Dzieci do 12 lat – bezpłatnie

Dzieci powyżej 12 lat  – 4 zł

Normalny – 6 zł

Rodzinny – 10 zł

Ferie zimowe z dobrym duchem

14-27 stycznia 2013 r.

CZWARTKI  literacko-plastyczne (dzieci w wieku szkolnym I-VI klasa Szkoły Podstawowej).
17 i 24 stycznia 2013 r. w godzinach 10.30 – 13.00
W każdy czwartek ferii zimowych zapraszamy na warsztaty, na których dzieci  poznają opowiadania i legendy średniowieczne wykonają do nich ilustracje i postarają się wymyślić interesujące historie o swoich rówieśnikach sprzed 1000 lat. Spotkania odbywać się będą w scenerii reliktów średniowiecznego grodu na Ostrowie Tumskim w Poznaniu. Dzieci zwiedzą również Rezerwat z archeologami.

Bilet wstępu na warsztaty – 4 zł/dziecko

Średniowieczny salon gier
15 i 22 stycznia 2013 r. w godzinach 10.00-14.00
W czasie ferii zimowych, codziennie wszystkie dzieci mogą podczas wizyty w Rezerwacie pograć w różne średniowieczne gry planszowe.

Obowiązują bilety wstępu do Rezerwatu.

Więcej informacji na stronie www.muzarp.poznan.pl/rezerwat